Kako produžiti vijek kućanskih uređaja?
Kućanski uređaji kao i sve ostalo imaju svoj vijek trajanja, a kod kupovine većih uređaja očekujemo da taj vijek trajanja bude nekoliko godina. Postoji nekoliko stvari koje možete činiti kod korištenja kućanskih uređaja kako biste im produžili vijek, osigurali kvalitetan rad i smanjili troškove koji se mogu javiti. Osim što trebate obratiti posebnu pažnju na izbor uređaja, programe koje nude, njihovu kvalitetu, mogućnost garancije i slično, trebate paziti kako ih koristite kako bi trajali duže bez gubitka kvalitete rada.
Donosimo vam načine pravilnog korištenja 5 uređaja koji su česti u kućanstvu, u koje ne ulažemo često ili barem ne bismo trebali ulagati nekoliko godina.
Perilica rublja – svaka perilica rublja ima nekoliko opcija pranja i programa koji pokrivaju različite potrebe pranja. Česta je pogreška što rublje peremo na određenoj temperaturi i to je zapravo jedina razlika koju činimo kod pranja. Kako biste produžili vijek trajanja uređaja i uštedjeli na troškovima u kućanstvu, trebali biste uvijek izabrati najmanju moguću temperaturu vode koja je dovoljna kako bi se rublje opralo. Današnja sredstva za pranje omogućuju čisto rublje i na nižim temperaturama, pa biste to svakako trebali iskoristiti. Isto tako, pokušajte ne prati premale ili prevelike količine rublje nego obratiti pozornost na veličinu bubnja. Veliku uštedu i očuvanje uređaja može predstavljati i preskakanje programa predpranja ukoliko za tim nema potrebe. Ako trenutno tražite perilicu rublja pogledajte sve što se nudi i iskoristiti trenutno cijene po kojima ih možete nabaviti (provjerite ponudu).
Hladnjak – kako biste produžili vijek trajanja hladnjaka potrebno je obratiti pozornost na nekoliko stvari. Kod postavljanja hladnjaka treba izabrati što tamnije i hladnije mjesto, odnosno izbjegavajte postavljanje hladnjaka u blizini štednjaka ili radijatora. Osim toga ostavite dovoljno mjesta od zida kako na bi dolazilo do pregrijavanja i kvarenja vašeg uređaja. Obratite pozornost na otvaranje i zatvaranje. Kod otvaranja nemojte vrata držati predugo otvorena, a kod zatvaranja pazite da se vrata dobro zatvaraju. Kako biste to provjerili možete, kada zatvarate vrata staviti između papir i ako ne padne kada zatvorite vrata znači da su dobro zatvorena. Druga važna stvar je određivanje temperature. Ako zamrznutu hranu čuvate na kratko dovoljna temperatura je -6°C, za čuvanje hrane do mjesec dana temperaturu podesite na -12°C, za čuvanje do godinu dana -18°C i za zamrzavanje svježe hrane podesite temperaturu do -24°C. Provjerite ponudu hladnjaka na akcijskoj cijeni u našim centrima i iskoristite pogodnost kako biste pronašli kvalitetan uređaj (provjerite ponudu).
Pećnica – na vijek trajanja pećnica utječe način na koju ju održavate, a održavanje utječe i na troškove koje pećnica proizvodi. Ako redovito čistite pećnicu trošit će manje električne energije i čuvati dijelove pećnice koji se mogu pokvariti. Isto tako koristite veličine posuda koje odgovaraju veličini grijače ploče. Kod izbora štednjaka i pećnica obratite pozornost na energetski razred i potražite upute pojedinog proizvođača kako biste mogli bez problema koristiti svoju pećnicu dugi niz godina. Provjerite u našoj ponudi mogućnosti kupovine po akcijskim cijenama i pronađite pećnicu vrhunske kvalitete (provjerite ponudu).
Perilica posuđa – glavni savjet za perilicu posuđa je taj da perilicu koristite samo kada je maksimalno napunjena. Prije stavljanja posuđa u perilicu maknite krupne ostatke i redovite provjeravajte filtere jer je problem s filterima najčešći kvar na perilicama. Posebnu pozornost trebate obratiti i na razinu soli kako biste izbjegli stvaranje kamenca na grijačima. Izbjegavajte program sušenja posuđa jer trošite energiju i dodatno opterećujete uređaj, te kao i kod perilica rublja nemojte koristiti pretjerano visoke temperature vode, ako za to nema potrebe. Provjerite ponudu na našem webu, a posebno na uređaje na akcijskim cijenama (provjerite ponudu).
Sušilica rublja – kod očuvanja sušilica za rublje postoji nekoliko „trikova“ koje možete koristiti. Kvaliteta osušenog rublja i vremena koje je za to potrebno ovisi o kvaliteti centrifuge u procesu pranja kao i materijalu koji stavljate na sušenje. Kako biste produžili vijek trajanja svoje sušilice pokušajte stavljati materijale približno iste debljine kako ne biste morali trošiti više energije za sušenje. Trebate redovito provjeravati i čistiti filtere kako zbog manjeg kvara ne biste morali kupovati novi uređaj. Provjerite sušilice za rublje u našoj ponudi i pronađite vrhunsku kvalitetu po manjoj cijeni (provjerite ponudu).